آزمایش کووید-19: آنچه والدین باید بدانند

Published on 
April 14, 2020

covid_testing.png

توسط Katie Sweeney

 

آزمایش ویروس کرونای جدید که باعث کووید-19 می‌شود باید از چه افرادی گرفته شود؟ و انواع مختلف آزمایش‌ها در واقع چه‌چیز را اندازه‌گیری می‌کنند؟ پزشک معالج، دکتر Jeffrey Bender، متخصص بیماری‌های عفونی اطفال در Children’s Hospital Los Angeles، آخرین اطلاعات را در اختیار ما قرار داد و توضیح می‌دهد والدین باید چه کاری انجام دهند.

 

چه کسی باید آزمایش بدهد؟

Children’s Hospital Los Angeles آزمایش کووید-19 را به صورت منظم انجام نمی‌دهد. ممکن است در صورتی از کودکانی که علائم بیماری دارند آزمایش گرفته شود که ارائه‌دهنده درمانی آن‌ها این آزمایش را از نظر پزشکی ضروری بداند یا کودکان جهت دریافت مراقبت در بیمارستان پذیرش شوند.

 

دکتر Bender توضیح می‌دهد یکی از دلایل انجام آزمایش این است که «به محافظت از کارکنان ما کمک می‌کند و اطمینان می‌دهد که هنگام مراقبت از بیماران، از تجهیزات محافظ شخصی مناسب استفاده می‌شود.»

 

انواع آزمایش‌های کووید-19

 

 • آزمایش تأیید شده جهت استفاده اورژانسی
  سازمان غذا و دارو تأییدیه استفاده اورژانسی برای آزمایش تأیید شده توسط CDC منتشر کرده است. این تست ترجیحی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) جهت تعیین وجود ویروس در بدن فرد است. در این تست از یک سواب در انتهای لوله باریک و درازی استفاده می‌شود تا موادی از انتهای مسیر بینی - محل اتصال بینی و گلو - جمع‌آوری گردد. در آزمایشگاه این نمونه جهت مشاهده ماده ژنتیکی مطابق با ویروس بررسی می‌شود. Children’s Hospital Los Angeles از آزمایش CDC-EUA استفاده می‌کند.

 

 • در منزل، آزمایش‌های ارسالی توسط پست:
  FDA این آزمایش‌ها را تأیید نکرده است. از یک سواب برای جمع‌آوری نمونه از داخل دهان (در گونه) استفاده می‌شود.

 

خانواده‌هایی که هزینه این آزمایش‌ها را می‌پردازند ممکن است اطلاعات معناداری در رابطه با سلامت فرزند خود دریافت نکنند. دکتر Bender می‌گوید «هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که بیانگر دقیق بودن این آزمایش‌های ارسالی از طریق پست باشد». اگر از کودکی سالم آزمایش بگیرید، ممکن است این آزمایش سرمایه‌گذاری فوق‌العاده‌ای نباشد. «تنها زمانی که کودک به تست نیاز دارد زمانی است که دارای علائم باشد. در این مورد، کودک باید آزمایش تأیید شده توسط FDA را انجام دهد.»

 

 • آزمایش‌های آنتی‌ژن سریع:
  این آزمایش مانند آزمایش سریع آنفولانزا عمل می‌کند. سواب نمونه را از قسمت جلوی مسیر بینی یا گلو جمع‌آوری می‌کند و از نظر وجود پروتئین‌های ویروسی بررسی می‌شود و نتایج را ظرف چند دقیقه ارائه می‌دهد.

 

دکتر Bender آگاه است. ایشان می‌گوید «مشکل آزمایش‌های آنفولانزای سریع، دشوار بودن تفسیر آن‍هاست». «آزمایش کووید-19 سریع نیز همین مشکل را دارد. ما در Children’s Hospital برنامه‌ای برای استفاده از آزمایش‌های آنتی‌ژن سریع نداریم.»

 

 • آزمایش آنتی‌بادی:
  در این آزمایش خون آزمایش می‌شود تا بررسی شود آیا فرد در گذشته ویروس داشته است. (در این آزمایش مشخص نمی‌شود آیا اکنون ویروس در بدن بیمار وجود دارد یا خیر.) این آزمایش‌ها که در دسترس قرار گرفتن آن‌ها به تازگی شروع شده است، آنتی‌بادی‌های علیه ویروس بررسی می‌کنند، پروتئین‌های ویژه‌ای بدن برای نبرد با عفونت می‌سازد.

 

 دکتر Bender می‌گوید «این آزمایش‌ها برای آزمایش‌ کردن کارمندان مراقبت‌های بهداشتی و حمایت از اقدامات سلامت عمومی مفید است».

 

در بیمارستان ما آزمایش‌ بدهید
 

آزمایشگاه Children’s Hospital Los Angeles از تست CDC-EUA استفاده می‌کند. دکتر Bender می‌گوید «بسیاری از آزمایشگاه‌ها از فناوری انجام این آزمایش‌ها برخوردار نیستند». «آزمایشگاه ما بسیار پیشرفته است، و ما یکی از اولین آزمایشگاه‌ها بودیم که این آزمایش را به صورت آنلاین ارائه داد. این گواهی است به کارهای شگفت‌انگیز آزمایشگاه بالینی ما.» نتایج در کمتر از 24 ساعت آماده است، و حتی سیستم‌های سریع‌تر به‌زودی اجرا می‌شوند.

 

آزمایشگاه CHLA همچنین در حال توسعه آزمایش آنتی‌بادی کووید-19 است که می‌تواند عفونت گذشته را بررسی کند. این آزمایش به‌زودی در دسترس قرار خواهد گرفت. این آزمایش آنتی‌بادی‌ها را بررسی می‌کند و می‌تواند عفونت کووید-19 در گذشته را تشخیص دهد.

 

آیا فرزندم باید آزمایش بدهد؟
 

در بسیاری از موارد، نیاز نیست کودکان آزمایش بدهند. کودکان مبتلا به کووید-19 معمولاً دارای علائم سرماخوردگی ملایم هستند، این در حالی است که بزرگسالان علائم بیماری حادی از خود نشان می‌دهند. یکی از مزایای آزمایش این است که عفونت را به کودک و والد اطلاع دهیم که می‌تواند از سرایت بیشتر آن جلوگیری کند.

 

اگر فرزندتان سرما خورد، بزرگسالان در منزل باید بیشتر مراقب باشند تا سرما نخورند و تعداد دفعات شستن دست‌ها و ضدعفونی کردن سطوح را افزایش دهند.

 

اگر کودک علائم شدیدتری بروز بدهد و با تب بالا، مشکل در تنفس و عدم مصرف غذا یا نوشیدن مایعات همراه باشد، با پزشک اطفال خود تماس بگیرید. او گفت «به والدین توصیه می‌شود ابتدا با پزشک اطفال خود تماس بگیرند». «اما اگر شرایط وخیم بود و وضعیت کودک بدتر شد، باید به بخش اورژانس مراجعه کنید.»

 

ایمن ماندن
 

والدین و مراقبان باید به دستورهای مقامات سلامت محلی در مورد فاصله‌گذاری اجتماعی و در خانه ماندن گوش دهند. و آن‌ها باید به شستشوی مداوم دست‌هایشان ادامه دهند و به کودکان خود آموزش دهند چگونه دست‌هایشان را بشویند و جلوی سرفه خود را بگیرند.

 

دکتر Bender می‌گوید «این اقدامات ساده نه‌تنها الان، بلکه در فصل‌های آنفولانزا در آینده نیز به کودکان کمک می‌کند.» «آن‌ها در حال یادگیری درس‌های زندگی هستند که در کل زندگی از آن‌ها محافظت می‌کند.»