English |  Español  |  中文简体  |  中文繁体  |  العربية  |  فارسی   |  한국어  |  Հայերեն

کووید-19: اطلاعاتی برای بیماران، والدین و ملاقات‌کنندگان

Published on 
September 16, 2022

Illustration of COVID-19 cells and a shield with the CHLA butterfly logo
 

اولویت اصلی Children’s Hospital Los Angeles سلامت بیماران، خانواده‌ها و اعضای کادر بیمارستان است. به دلیل پاندمی کووید-19، ممکن است شرایط نسبت به آخرین ویزیت شما در یکی از مراکز ما کمی متفاوت باشد.

این صفحه حاوی اطلاعاتی در مورد نحوهٔ آماده‌سازی، پیشگیری و انجام اقدامات لازم در رابطه با این مشکل سلامت عمومی فعلی در بیمارستان ما است. 

آنچه هنگام مراجعه به Children’s Hospital Los Angeles انتظار می‌رود 

 • تمام ملاقات‌کنندگان در ورودی‌ها از لحاظ وجود علائم کووید-19 غربالگری می‌شوند:
  برای اینکه سریعتر در صف پیش بروید، پس از رسیدن به مرکز، می‌توانید به سؤالات غربالگر در تلفن خود نیز پاسخ بدهید. لینک غربالگر آنلاین قبل از ثبت کردن نام خود در اختیارتان قرار خواهد گرفت، و سؤالات به چندین زبان در دسترس هستند. 
 • در تمام مدتی که در فضاهای عمومی بیمارستان هستید، همچنین زمانی که در بیمارستان فرزندتان یا اتاق معاینه حضور دارید، و فرد دیگری به غیر از فرزندتان نیز در اتاق است از شما درخواست می‌شود ماسک بزنید. اکیداً توصیه می‌کنیم که در تمام اوقات در اتاق بیمار ماسک بزنید تا ایمنی همه حفظ شود. پس از ورود، به شما ماسک می‌دهیم. این کار برای تمامی افراد بالای 2 سال الزامی است.
 • همه باید فاصله فیزیکی شش فوت را با افرادی که عضو خانواده‌شان نیستند حفظ کنند.  سالن انتظار و محیط بیمارستان به گونه‌ای تطبیق داده شده است که این رویه را تسهیل کند.
 • یادآوری می‌شود برای پیشگیری از گسترش میکروب‌ها، دست‌های خود را مرتباً بشویید و همواره از ضدعفونی‌کننده دست استفاده کنید. ضدعفونی‌کننده دست در سراسر ساختمان‌ها موجود است.

CHLA برای حفظ ایمنی فرزندانم و بیمارستان چه اقداماتی انجام می‌دهد؟ 

اعضای کادر ما آموزش‌های ویژه‌ای پشت سر گذاشته‌اند تا ایمن‌ترین مراقبت ممکن را به کودکان بیمار شما ارائه دهند، و همه‌ی ما از تمام پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های درمانی Los Angeles County Public Health Department برای مراقبت از بیماران و محافظت از پرسنل پزشکی پیروی می‌کنیم.  ما همچنین آخرین دستورالعمل‌های Centers for Disease Control and Prevention (مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، CDC)، از جمله غربالگری و انجام آزمایشات، را دنبال می‌کنیم. کادر بیمارستان برای مدیریت بیماری‌های عفونی آموزش دیده‌اند، و ما روندهای سختگیرانه‌ای را در جهت کنترل عفونت حین درمان بیماران دنبال می‌کنیم.

Children’s Hospital تلاش‌های متعددی را برای محافظت از بیماران، خانواده‌ها و اعضای کادر بیمارستان آغاز کرده است. چند مورد از تلاش‌هایی که انجام داده‌ایم به شرح زیر است: 

 • تمام ملاقات‌کنندگان و کارکنان بیمارستان از لحاظ وجود علائم کووید-۱۹ غربالگری می‌شوند.  
 • استفاده از ماسک جراحی در ساختمان‌های کلینیکی CHLA برای کلیه کارکنان بیمارستان، ملاقات‌کنندگان و بیماران ۲ سال به بالا ضروری است. ماسک جراحی در اختیار تمام ملاقات‌کنندگان قرار خواهد گرفت.
 • ما کلیه‌ی بیمارانی که در بیمارستان پذیرش می‌‌شوند یا بیمارانی که روال درمانی مشخصی دارند را آزمایش می‌کنیم.
 • ما دستورالعمل‌های ملاقات‌کنندگان را برای محافظت از بیماران خود تحکم بخشیده‌ایم. برای دریافت جزئیات، به دستورالعمل‌های ملاقات‌کنندگان رجوع کنید.
 • ما فرآیندهای تمیزکاری تمام و کمال خود را برای محافظت از بیماران، خانواده‌ها و اعضای کادر بیمارستان افزایش داده‌ایم.
 • اعضای کادر بیمارستان آموزش‌هایی را در سراسر بیمارستان اجرا کرده‌اند تا به آمادگی برای تمام ابعاد پاندمی کمک کنند.  
 • ما با مقامات محلی، ایالتی و فدرال، از جمله Los Angeles County Public Health Department، در ارتباط نزدیک بوده‌ایم تا بتوانیم با آخرین اطلاعات مربوط به شیوع بیماری همگام شویم و  جدیدترین شیوه‌های محدود کردن گسترش کووید-19 را دنبال کنیم. 

آیا باید همچنان فرزندم را برای دریافت مراقبت در وقت تعیین‌شده به بیمارستان بیاورم؟ 

آوردن فرزندتان به بیمارستان بی‌خطر است، و ضروری است که مراقبت‌های پزشکی لازم را دریافت کند. باید برای آوردن فرزندتان در وقت‌ تعیین‌شده برنامه‌ریزی کنید—مخصوصاً اگر نیازهای مراقبتی ضروری و اورژانسی باشد یا در صورت عدم توجه به موقع از جانب ارائه‌دهندگان مراقبت بهداشتی بدتر شود. CHLA در حال حاضر برای تأیید وقت‌های تعیین‌شده با بیماران و خانواده‌ها تماس می‌گیرد. بعضی از کلینیک‌ها در این زمان ویزیت‌های سلامت از راه دور نیز ارائه می‌دهند؛ اگر این گزینه مناسب شما باشد، کلینیک به شما اطلاع می‌دهد.

آیا برای من و فرزندم آمدن به بیمارستان بی‌خطر است؟ 

بله، کلیه فضاهای بیمارستان و کلینیک‌های مراقبت‌های تخصصی همچنان به کار خود ادامه می‌دهند.
Children's Hospital Los Angeles تمام دستورالعمل‌های درمانی و پروتکل‌های Los Angeles County Public Health Department را برای حفظ سلامت بیماران و اعضای خانواده‌شان و همچنین تیم بالینی و اعضای هیئت علمی خود دنبال می‌کند.

ما در تماس مداوم با مقامات بهداشت محلی و ایالتی هستیم. کادر بیمارستان برای مدیریت کردن موارد مبتلا به بیماری‌های عفونی به طور دقیق آموزش دیده‌اند و آمادگی دارند، و ما هنگام درمان بیماران، به پروتکل‌های سختگیرانه‌ای برای کنترل عفونت پایبند هستیم—که همگی به حفظ ایمنی و سلامتی شما و خانواده‌تان کمک می‌کنند.    

آیا تمام ملاقات‌کنندگان در CHLA باید تحت آزمایش کووید-19 قرار بگیرند؟ 

بیماران دارای علائم در صورتی آزمایش می‌دهند که ارائه‌دهنده درمان آن‌ها ضرورت آزمایش را از نظر پزشکی تعیین کند یا برای دریافت مراقبت در بیمارستان بستری شوند. ملاقات‌کنندگان CHLA برای ورود به بیمارستان ملزم به انجام آزمایش کووید-19 نیستند.

آیا CHLA از کودکان آزمایش می‌گیرد؟

اگر کودک شما علائم کووید-19 را دارد یا در تماس مستقیم با افراد مبتلا به این بیماری بوده است، با پزشک اطفال خود تماس بگیرید. او شما را به یک مرکز نمونه‌گیری مناسب رجوع می‌دهد.

آیا فرزند من می‌تواند در CHLA واکسینه شود؟

بله. شما می‌توانید به Myturn.ca.gov مراجعه کرده و وقت خود را تعیین کنید. برای پیدا کردن ما، کد پستی 90027 را به کار ببرید.

اگر فرزندم بیمار باشد و من به مشکوک به کووید-19 باشم، چه کار کنم؟ فرزندم چگونه باید تحت آزمایش برای این ویروس قرار گیرد؟ 

ما به والدین یا سرپرستان توصیه می‌کنیم که ابتدا با پزشک اطفال خود تماس بگیرند و علائم فرزند خود را مطرح کنند.  

در نتیجه آزمایش پزشکی از «ویروس کرونا» نام برده شده است. باید چه کار کنم؟ 

در نظر داشته باشید که «ویروس کرونا» واژه گسترده‌ای است که خانواده‌ای از ویروس‌ها را به طور کامل در بر می‌گیرد و بسیاری از آنها موجب سرماخوردگی معمولی می‌شوند. شیوع جهانی فعلی توسط یک ویروس کرونای خاص «جدید» ایجاد می‌شود که موجب بروز بیماری کووید-19 می‌شود.  

اکثریت قریب به اتفاق تشخیص‌های ویروس کرونا معادل این است که گفته شود یک سرماخوردگی معمولی یا آنفولانزا دارید، و بنابراین، نتیجه مثبت آزمایش کرونا دلیلی برای اعلام خطر نیست. این امر می‌تواند بسیار گیج‌کننده باشد. بنابراین، در صورت مشاهده این واژه، لطفاً با پزشک خود یا تیم مراقبت صحبت کنید. 

آیا باید نگران ویروس کرونا باشم؟ چقدر خطرناک است؟ آیا قابل معالجه است؟ علائم آن چیست؟ 

CHLA یک پست وبلاگ جداگانه دارد که توضیحاتی را درباره اصول ابتدایی ویروس کرونای جدید در دسترس قرار می‌دهد:
آنچه باید در مورد بیماری ویروس کرونای جدید (کووید-19) بدانید  

 

Feature in Covid Portal: 
False