English |  Español  |  中文简体  |  中文繁体  |  العربية  |  فارسی   |  한국어  |  Հայերեն

کووید-19: اطلاعاتی برای بیماران، والدین و ملاقات‌کنندگان

Published on 
March 18, 2022

Illustration of COVID-19 cells and a shield with the CHLA butterfly logo
 

اولویت اصلی Children’s Hospital Los Angeles سلامت بیماران، خانواده‌ها و اعضای کادر خود است. به دلیل پاندمی
کووید-19، ممکن است اوضاع نسبت به آخرین ویزیت شما از یکی از مراکز ما کمی متفاوت باشد.

این صفحه حاوی اطلاعاتی در مورد نحوۀ آماده‌سازی، پیشگیری و انجام اقدامات ضروری در رابطه با این رخداد فعلی مرتبط با سلامت عمومی در بیمارستان ما است.

آنچه هنگام مراجعه به Children’s Hospital Los Angeles انتظار می‌رود

 • تمام ملاقاتکنندگان در ورودیها از لحاظ وجود علائم کووید-۱۹ غربالگری میشوند:
  برای اینکه سریع‌تر در صف پیش بروید، پس از رسیدن به مرکز، می‌توانید به سؤالات غربالگر در تلفن خود نیز پاسخ بدهید. لینک غربالگر آنلاین پیش از ثبت کردن نام خود در اختیارتان قرار خواهد گرفت، و سؤالات نیز به چندین زبان در دسترس است.
 • در تمام مدتی که در فضاهای عمومی بیمارستان هستید، همچنین زمانی که در بیمارستان فرزندتان یا اتاق معاینه حضور دارید، و فرد دیگری به غیر از فرزندتان نیز در اتاق است از شما درخواست میشود ماسک بزنید. اکیداً توصیه میشود در تمام مدتی که در اتاق بیمار حضور دارید ماسک بزنید تا سلامت همه حفظ شود. در بدو ورود به مرکز، به شما یک ماسک داده میشود. این رویه برای تمام افراد بالای ۲ سال الزامی است.
 • همه باید فاصله فیزیکی شش فوتی را با افرادی که عضو خانواده شان نیستند حفظ کنند. سالن انتظار و محیط و چیدمان بیمارستان به گونهای تطبیق یافته است که اجرای این رویه تسهیل شود.
 • یادآوری میشود برای پیشگیری از گسترش میکروبها، دستهای خود را مرتباً بشویید و همواره از ضدعفونیکننده دست استفاده کنید. ضدعفونیکننده دست در کل ساختمانها در دسترس است.
 • والدین، سرپرستان قانونی و مراقبتکنندگان بیمارانی که در بیمارستان پذیرش شدهاند (بیماران بستری) در صورتی که کاملاً واکسینه نشده باشند باید مدرکی دال بر منفی بودن آزمایش کووید-۱۹ خود ارائه دهند که طی ۳ روز قبل از زمان ملاقاتشان انجام شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، از دستورالعملهای ما برای خانواده و ملاقاتکنندگان بازدید کنید.

CHLA برای محافظت از فرزندم و بیمارستان چه اقداماتی انجام می‌دهد؟ 

اعضای کادر ما آموزش‌های ویژه‌ای پشت سر گذاشته‌اند تا ایمن‌ترین مراقبت ممکن را به بیماران جوان شما ارائه دهند، و همه‌ی ما از تمام پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های درمانی Los Angeles County Public Health Department برای مراقبت از بیماران و محافظت از پرسنل پزشکی پیروی می‌کنیم. ما همچنین جدیدترین دستورالعمل‌های Centers for Disease Control and Prevention (مراکز کنترل و پیشگیری بیماری) از قبیل غربالگری و آزمایش، را دنبال می‌کنیم. کادر بیمارستان آموزش‌هایی را برای مدیریت بیماری‌های عفونی پشت سر گذاشته است، ما همچنین پروتکل‌های سخت‌گیرانه‌‌ی کنترل عفونت در حین درمان بیماران را رعایت می‌کنیم.

Children’s Hospital اقدامات متعددی برای حفظ سلامت بیماران، خانواده‌ها و اعضای کادر آغاز کرده است. چند مورد از کارهایی که انجام داده‌ایم عبارتند از:

 • تمام ملاقاتکنندگان و کارکنان بیمارستان از لحاظ وجود علائم کووید-۱۹ غربالگری میشوند:
 • استفاده از ماسک جراحی در ساختمانهای کلینیک CHLA برای کلیه کارکنان بیمارستان، ملاقاتکنندگان و بیماران ۲ سال به بالا ضروری است. ماسک جراحی در اختیار همه ملاقاتکنندگان قرار خواهد گرفت.
 • ما کلیه‌ی بیمارانی را که در بیمارستان پذیرش می‌‌شوند یا بیمارانی که روال درمانی مشخصی دارند آزمایش می‌کنیم.
 •  دستورالعملهای ویژه ملاقاتکنندگان را بهبود بخشیدهایم تا از بیمارانمان بهتر محافظت کنیم. برای اطلاع از جزئیات، لطفاً دستورالعملهای ویژهی ملاقاتکنندگان را مطالعه کنید.
 • CHLA محل‌هایی را در بیمارستان مشخص کرده است که می‌تواند برای ایزوله کردن بیماران کووید-۱۹ از سایر بیماران و خانوادهها استفاده شود.
 • ما رویه‌های نظافت کامل خود را به منظور حفظ سلامت بیماران، خانواده‌ها و اعضای کادر افزایش داده‌ایم.
 • به منظور کمک به آمادگی برای مقابله با تمام جنبه‌های این پاندمی، اعضای کادر تمریناتی در کل بیمارستان اجرا کرده‌اند.
 • ما با مقامات محلی، ایالتی و فدرال، از جمله Los Angeles County Public Health Department، در تماس هستیم تا از آخرین اطلاعات شیوع مطلع بمانیم و  تازه‌ترین ‌روش‌ها را جهت محدودسازی گسترش کووید-۱۹ دنبال کنیم.

آیا باید همچنان فرزندم را جهت دریافت مراقبت‌های پزشکی به نوبت پزشکی بیاورم؟

اینکه فرزندتان را به بیمارستان بیاورید خطری ندارد، و دریافت مراقبت‌های پزشکی ضروری برای آن‌ها مهم است. باید برنامه‌ریزی کنید تا فرزندتان را طبق نوبت برای معاینه ببرید - به ویژه اگر نیازهای مراقبتی فوری یا اضطراری هستند یا عدم توجه به‌موقع ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی باعث وخیم شدن شرایط شود. CHLA در حال حاضر با بیماران و خانواده‌های آن‌ها برای تأیید نوبت‌های پزشکی تماس می‌گیرد. برخی از کلینیک‌ها در حال حاضر ویزیت‌های سلامتی از راه دور هم دارند؛ کلینیک به شما اطلاع می‌دهد آیا این گزینه به شما ارائه می‌شود یا خیر.

آیا مراجعه به بیمارستان برای من و فرزندم بی‌خطر است؟ 

بله، تمام بخش‌های بیمارستان و درمانگاه‌های مراقبت ویژه همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. Children's Hospital Los Angeles به‌منظور محافظت از سلامت بیماران، اعضای خانواده آن‌ها و نیز کادر بالینی و اعضای هیئت علمی ما، کلیه پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های درمانی Los Angeles County Public Health Department را دنبال می‌کند.

ما به‌طور مستمر با مقامات محلی و ایالتی در تماس هستیم. کادر بیمارستان آموزش‌های سخت‌گیرانه را پشت سر گذاشته و آماده مدیریت موارد بیماری عفونی است. ما همچنین به پروتکل‌های سخت‌گیرانه‌ی کنترل عفونت در حین درمان بیماران پایبند هستیم، اقداماتی که همه به‌منظور حفظ سلامت شما و خانواده‌تان انجام می‌شود.

آیا همه ملاقات‌کنندگان در CHLA باید آزمایش کووید-۱۹ بدهند؟ 

اگر بیماران علائم داشته باشند و کادر پزشکی معالج آن‌ها انجام آزمایش را از نظر پزشکی ضروری بدانند یا اگر برای مراقبت در بیمارستان بستری شده باشند، مورد آزمایش قرار می‌گیرند. والدین، سرپرستان قانونی و مراقبت‌کنندگان بیمارانی که در بیمارستان پذیرش شده‌اند (بیماران بستری)، در صورتی که کاملاً واکسینه نشده باشند باید مدرکی دال بر منفی بودن آزمایش کووید-۱۹ ارائه دهند که طی ۳ روز قبل از زمان ملاقاتشان انجام شده باشد. والدین، سرپرستان قانونی و مراقبت‌کنندگان بیمار که به صورت کامل واکسینه شده باشند نیاز به آزمایش ندارند.

آیا CHLA خدمات آزمایش برای کودکان ارائه می‌دهد؟

اگر فرزند شما علائم کووید-۱۹ دارد یا در معرض تماس مستقیم با فرد مبتلا به این بیماری قرار داشته است، با پزشک متخصص کودک خود تماس بگیرید. پزشک شما را به مرکز آزمایش مناسب ارجاع می‌دهد.

اگر فرزندم بیمار شد و مشکوک به کووید-۱۹ بود، چه اقدامی باید انجام دهم؟ چگونه می‌توانم آزمایش این ویروس را برای فرزندم انجام دهم؟

توصیه می‌کنیم والدین یا سرپرستان ابتدا با پزشک مخصوص کودک خود تماس بگیرند و علائم کودک را با ایشان در میان بگذارند.

در نتیجه آزمایش، «ویروس کرونا» قید شده است. باید چه کاری انجام دهم؟

توجه داشته باشید که «ویروس کرونا» در واقع واژه‌ای گسترده است که کل خانواده‌ای از ویروس‌ها را توصیف می‌کند که بسیاری از آن‌ها باعث سرماخوردگی عادی می‌شوند. شیوع جهانی اخیر به دلیل ویروس کرونای «جدید» خاصی است که باعث بیماری کووید-۱۹ می‌شود.

اکثر موارد تشخیص ویروس کرونا مانند این است که به شما بگویند آنفلوانزا یا سرماخوردگی عادی دارید، به همین دلیل نتیجه مثبت آزمایش ویروس کرونا نباید دلیلی برای نگرانی باشد. ممکن است کمی گیج‌کننده باشد، پس لطفاً در صورت مشاهده استفاده از این کلمه، با پزشک یا کادر مراقبتی خود صحبت کنید.

آیا ویروس کرونا جای نگرانی دارد؟ چقدر خطرناک است؟ قابل درمان است؟ چه علائمی دارد؟

CHLA در پست وبلاگی جداگانه با عنوان زیر، اطلاعات پایه در خصوص ویروس کرونای جدید را توضیح داده است:آنچه باید درباره ویروس کرونای جدید (کووید-19) بدانید